Barion Pixel
húspácolás
Receptek

Húspácolás: Így pácold a húst, hogy omlós, puha legyen!

Mindig kiszárad a hús a grillezéskor? Nem elég omlós és majdnem olyan, mint a cipőtalp? Elmondjuk a mi húspácolás trükkjeinket, hogy omlós és puha legyen a hús a grillezés után! Titkok között a zsírok, a természetes aromaanyagok és a pácolási idő is rejtőzik.

Zsiradék és olaj az egyik titok

Ha csak natúran fűszerezel hússzeleteket, akkor a zsiradékra, olajra is gondolj. Egyrészt az olajok megnyitják a hús felületét, szépen be is vonják és sütéskor a szaftot is benttartják. A fűszert keverd mindig először ki zsiradékkal, ami pácoláskor többnyire olaj legyen. Mivel a nyers húst akár egy napig is pácoljuk, így mindig hűtőszekrénybe kell tenni vagy ha télen pácolsz, akkor a hideg erkély is megteszi, de a kulcsszó a hideg. Mivel hidegben a zsír megdermed, így húspácolás szempontból nem lesz a legjobb.

Olajoknál mindig a 100%-os tisztaságú, extraszűz olajokkal érdemes dolgozni, ahol csak mechanikai préselésen mennek át a magvak vagy pl. az olajbogyó. Ettől is olyan kiváló például egy extra szűz olívaolaj, amiből mi a Gastro Hellas olajait tudjuk ajánlani.

Fűszerek és fűszerkeverékek

Húspácolás szempontból a fűszerkeverék kérdés sem mindegy. A legtöbben a kész “bolti” keverékeket választják, de nem árt tudni, hogy ezek rendkívül sok sót és ízfokozót is tartalmaznak a fűszerek mellett. Az ízfokozók káros mellékhatásairól talán nekünk nem kell írnunk, megteszik ezt helyettünk mások. De az biztos, hogy ha minőségi pácolást szeretnél csinálni, akkor a fűszerkeveréket is magad állítod össze. Ehhez többféle fűszert tudunk ajánlani kínálatunkból is!

Emellett kérdés lehet még a friss vagy szárított fűszer kérdése is.

A friss fűszerekben mindig nagyságrendekkel több az illóolaj és aromaanyag, mint a szárítottakban, így szezonban érdemes elsősorban a friss fűszereket választani. A friss fűszerek leveleit egy dörzsmozsárba téve 100%-os tiszta sóval finom péppé lehet dolgozni, “dörzsölni”.

Friss fűszerekkel az igazi a pácolás (Fotó: Pixabay)

Szószokkal ízfokozók nélkül

Prémium szószokkal is lehet kiválóan pácolni, de itt is igaz az, hogy fontos, hogy ízfokozóktól mentes, természetes fűszerezésűek legyenek, mint amilyenek a mi szószaink is. Mivel szószainkhoz és mártásainkhoz is saját kertünk aromanövényeiből teszünk, így ízük természetes és adalékanyagoktól mentes, ami egészségünk számára is rendkívül fontos!

Ha szószokkal pácolsz, akkor érdemes a kencét elkeverni olajjal itt is, de olyan alapíztől mentes olajat ajánlunk, ami nem ront az eredeti szósz ízvilágán. Egy éjszaka alatt a szószaink ízét és aromáját szépen átveszik a húsok, így másnap már csak sütögetni kell!

Mennyi ideig tart a húspácolás?

A fél órás pácolás szinte nem ér semmit, ezt azért jó, ha tudjuk. A pácolási idő mindig függ a hús vastagságától és minőségétől. A zsenge és kiváló minőségű húsokat maximum két órát kell a pácban hagyni, viszont a szálas és vastag hússzeleteket legalább hat órát érdemes pácolni, de akár egy éjjelre is be lehet tenni a hűtőszekrénybe. A maradék pácot sütéskor felhasználhatjuk locsolópácnak.

HA KEDVET KAPTÁL A SÜTÖGETÉSHEZ ÉS HÚSPÁCOLÁSHOZ, akkor nézz szét a webshopba, rengeteg ízletes szószt találsz nálunk!

Csatlakozz közösségünkhöz is Facebook oldalunkon!

(Borítófotó: Pexels)

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

What Our Clients Say
309 vélemény